ЧАЈ ОД ШИПКА

ден110

(Rosa Canina)

Description

Се користи за подобрување на имунитетот; јакнење на црниот дроб; при крварење на непцата; камен во бубрезите; мочниот меур и жолчката; помага кај настинки.

Употреба:

1 супена лажица се попарува со 250 ml врела вода. Стои поклопен 30 минути, се цеди и се пие два пати дневно, по 1 чаша – 30 минути пред јадење.

Пакувањето е 200 g.